روایت آماری اهدای خون تهرانی ها در اولین شب قدر سال 99
كاهش ۳۰ درصدی مشاركت و امید به حضور بیشتر مردم

روایت آماری اهدای خون تهرانی ها در اولین شب قدر سال 99

کاهش ۳۰ درصدی مشارکت و امید به حضور بیشتر مردم

 

مدیرکل انتقال خون استان تهران از کاهش ۳۰ درصدی مشارکت مردم برای اهدای خون در اولین شب قدر سال 1399 نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان تهران، بر اساس آمارهای به دست آمده از حضور تهرانی ها در مراکز اهدای خون، کاهش مشارکت مردم در شب نوزدهم ماه رمضان امسال نسبت به لیله القدر اول سال گذشته محسوس بوده است.

دکتر محمدرضا مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان تهران با اعلام کاهش ۳۰ درصدی مشارکت مردم پایتخت برای اهدای خون در اولین شب قدر امسال نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته گفت: در شب نوزدهم ماه رمضان، ۸۴۸ نفر از شهروندان نوعدوست و مسئولیت پذیر به مراکز اهدای خون در سطح استان تهران مراجعه کرده که ۶۵۸ نفر از این عزیزان موفق به اهدای خون شده اند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران با تشریح آمار اهداکنندگان خون در اولین شب قدر سال 99 بر اساس دسته بندی های مختلف، خاطرنشان کرد: ۳۱۷ نفر از اهداکنندگان در دسته اهداکنندگان مستمر بودند که سالی حداقل دو بار به مراکز اهدای خون می آیند و ۲۱۵ نفر هم در دسته اهداکنندگان با سابقه بودند که در سالهای گذشته، سابقه مشارکت در این کار انسانی را داشته اند.

دکتر محمدرضا مهدی زاده ادامه داد: ۱۲۶ اهداکننده در اولین شب قدر امسال برای اولین بار به جمع اهداکنندگان خون پیوسته اند که امیدواریم در آینده و با همراهی مستمر، شاهد حضور یک نسل جدید در مسیر نجات بیماران نیازمند به خون باشیم.

مدیرکل انتقال خون استان تهران در پایان ضمن دعوت از مردم به مشارکت بیشتر در این امر انسانی و نجات بخش، گفت: ذخایر خونی ما براس تامین نیازهای بیماران در شرایط بحرانی نیست اما به خاطر نیاز روزانه بیماران در بیش از ۱۶۰ مرکز درمانی و بیمارستان سطح استان تهران، چشم انتظار حضور و مشارکت بیشتر مردم مهربان و ایثارگر تهرانی در مراکز اهدای خون هستیم.

 

 

 

 

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0