مدیر کل انتقال خون استان تهران خبر داد:
كاهش مراجعه به مراكز اهدای خون پایتخت در هفته پایانی آبان

مدیر کل انتقال خون استان تهران خبر داد:

کاهش مراجعه به مراکز اهدای خون پایتخت در هفته پایانی آبان

مدیرکل انتقال خون استان تهران از کاهش قابل توجه مراجعه به مراکز اهدای خون در هفته پایانی آبان 1398 خبر داد و از مردم پایتخت خواست تا در این روزهای سرد سال بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند.

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان تهران، دکتر سید مرتضی طباطبایی گفت: در پنج روز ابتدایی هفته جاری نزدیک به 4 هزار و 500 نفر به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کرده اند  و سه  هزار و 612  نفر موفق به اهدای خون و یا پلاکت شده اند.

مدیر کل انتقال خون استان تهران با ناکافی خواندن این میزان اهدای خون خاطر نشان کرد: با وجود بیش از 170 مرکز درمانی در استان تهران،  روزانه حداقل 1200 واحد اهدای خون نیاز است.

دکتر طباطبایی در پایان افزود: از مردم شریف تهران انتظار داریم بار دیگر و بر اساس ضرورت در این روزهای سرد سال با حضور و مشارکت خیرخواهانه در مراکز اهدای خون، ما را در تامین خون سالم و کافی برای نجات جانهای هموطنان در بستر بیماری کمک کنند.

بنابر این گزارش، مرکز اهدای خون وصال شیرازی همه روزه از ساعت 8 صبح الی  8 شب، مراکز اهدای خون ستاری، تهرانپارس و شهرری شنبه تا پنج شنبه از 8 صبح الی 7 شب و جمعه ها از 9 صبح الی 4 عصر، مرکز اهدای خون پیروزی شنبه تا پنج شنبه از 8 صبح الی 7 شب و سایر مراکز شنبه تا پنج شنبه از 8 صبح تا 3 عصر فعال هستند.

 

 

امتیاز :  ۱.۶۷ |  مجموع :  ۶

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0