در بیست و یک روز گذشته از ماه مبارک رمضان ۱۳۹۸ محقق شد
حضور 20 هزار نفری پایتخت نشینان در مراكز اهدای خون
1809 نفر در دومین شب قدر مراجعه کردند

در بیست و یک روز گذشته از ماه مبارک رمضان 1398 محقق شد

حضور 20 هزار نفری پایتخت نشینان در مراکز اهدای خون

1809 نفر در دومین شب قدر مراجعه کردند

بیش از بیست هزار نفر از مردم پایتخت در بیست و یک روز گذشته از ماه مبارک رمضان 1398 به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کردند.

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان تهران، دکتر سیدمرتضی طباطبایی؛ مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به مراجعه حدود یک هزار و 800 نفر به مراکز اهدای خون در دومین شب قدر، گفت: در بازه زمانی بیست و یک روز گذشته از ماه مبارک رمضان، پایتخت نشینان با ثبت بیش از بیست هزار مراجعه و اهدای 16 هزار و 19 واحد خون برای نجات جان بیماران، روزهای مبارکی را پشت سر گذاشتند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به حضور اهداکنندگان خون در دسته بندی های مختلف، افزود: هفت هزار و 145 نفر از اهداکنندگان خون در این مدت از اهداکنندگان مستمر خون بودند که حداقل در سال، دوبار خون اهدا می کنند و با سهم 47 درصدی در رتبه اول قرار گرفتند.

وی ادامه داد: اهداکنندگان باسابقه که در پرونده خود سابقه اهدای خون در گذشته را دارند با ثبت چهار هزار و 932 واحد خون و سهم 32 درصدی، حائز رتبه دوم دسته بندی اهداکنندگان خون شدند و کسانی که برای اولین بار به حلقه اهداکنندگان خون پیوستند نیز با سه هزار و 285 واحد خون و سهم 21 درصدی در جایگاه بعدی ایستادند.

دکتر طباطبایی در پایان خاطرنشان کرد: 804 نفر از تهرانی ها نیز با اهدای پلاسما و 403 نفر نیز با اهدای پلاکت، توانستند در این بخش هم ما را در تامین فرآورده های خونی مورد نیاز بیماران یاری کنند.

بنابراین گزارش مراکز جامع اهدای خون وصال، تهرانپارس، ستاری و شهرری سه شنبه هفتم خرداد در سومین شب قدر تا ساعت 24 فعال هستند. 
 
 
 
 

امتیاز :  ۲.۶۷ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0