هلال مهربانی و همكاری در آسمان وصال
فعالیت داوطلبان هلال احمر در مرکز اهدای خون صدر

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 هلال مهربانی و همکاری در آسمان وصال

فعالیت داوطلبان هلال احمر در مرکز اهدای خون صدر

جمعیت هلال احمر استان تهران با هدف تامین نیروی انسانی داوطلب با انتقال خون استان تهران تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان تهران، دکتر سید مرتضی طباطبایی چهارشنبه سوم بهمن 1397 در نشست مشترک با نمایندگان جمعیت هلال احمر با اشاره به چالش این اداره کل در تامین نیروی انسانی، گفت: در انتقال خون، نگاه اورژانسی برای تامین فرآورده های خونی وجود دارد و با توجه به محدودیتهای موجود در جذب نیروی انسانی اگر یک نفر از کارکنان به هر دلیلی در محل کار خود حضور نداشته باشد، باید جایگزین برای او داشته باشیم تا جان بیماری به خطر نیفتد!

مدیر کل انتقال خون استان تهران افزود: ما نیازمند شناسایی افراد سالم جامعه هستیم که با دعوت آنها به مراکز اهدای خون و همچنین آموزش و ارتباط همیشگی، شاهد تربیت نسلی از اهداکنندگان منظم و مستمر باشیم.

وی با بیان اینکه برخی اتفاقات مثل هوای سرد، تعطیلات چند روزه تهران، ماه مبارک رمضان و اینچنین ایام خاص، موجب کاهش محسوس آمار اهدای خون می شود، تاکید کرد: در این مواقع، عدم وجود نیروی انسانی کافی برای کارهایی مثل فراخوان اهداکنندگان بیش از پیش حس می شود.

امیرالدین روحنواز؛ معاون جذب سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز در این نشست اظهار کرد: ما به عنوان مجموعه ای با محوریت رفتار داوطلبانه می توانیم به عنوان یکی از شرکای انتقال خون در فراخوان و آگاهی بخشی به جامعه فعال باشیم و همچنین زمینه حضور نیروهای داوطلب هلال احمر برای خدمت در مراکز اهدای خون را فراهم کنیم.

در پایان این نشست مقرر شد در آینده ای نزدیک، افراد داوطلب ساماندهی شده و پس از گذراندن دوره های آموزشی در مرکز «جامع اهدای خون صدر» مشغول به کار شوند.

 

تعداد بازدید : 739

بازگشت           چاپ چاپ         
 
5.1.0.0
V5.1.0.0