مدیر کل انتقال خون استان تهران:
پشت میز نشینی در آموزش باید تعطیل شود

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر کل انتقال خون استان تهران:

پشت میز نشینی در آموزش باید تعطیل شود

مدیر کل انتقال خون استان تهران در مراسم معارفه سرپرست جدید آموزش و پژوهش انتقال خون تهران  ضمن اشاره به اهمیت آموزش در کاهش خطاهای فنی کارکنان، تاکید کرد: پشت میز نشینی در آموزش باید تعطیل شود.

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان تهران، دکتر سید مرتضی طباطبایی سه شنبه ششم آذر ۱۳۹۷ در آیین معارفه دکتر اسماء خیراللهی به عنوان سرپرست جدید واحد آموزش و پژوهش انتقال خون استان تهران، انتخاب ایشان را در راستای تحقق یکی از اهداف ترسیم شده این اداره کل مبنی بر ورود مقوله آموزش به کار حرفه ای در ارزیابی کارکنان بعد از فعالیتهای آموزشی دانست .

وی ادامه داد: باید به اینجا برسیم که اگر یک نفر در فرآیند فنی کار مربوطه اش دچار اشکال شد، مقصر اصلی آموزش ماست. برای بنده به عنوان مدیریت این مجموعه، خروجی مطلوب از واحد آموزش یعنی این که وجود آموزش اثربخش را در پایین آمدن خطاهای فنی و بالارفتن حس مسئولیت پذیری و آگاهی فنی کارکنان حس کنم .

وی با تاکید بر اینکه سیستم آموزش در انتقال خون باید سیستمی پویا باشد، خاطر نشان کرد: پشت میزنشینی باید تعطیل شود و به جای کافی دانستن بازبینی پرونده ها در ارزشیابی عملکرد کارکنان، باید به دنبال نظارت بر آموزش اساتید و بهره وری افراد بعد از آموزش باشیم. یعنی باید آن چنان نظارت آموزش مستمر باشد که به کمترین سطح خطا در فرآیندها برسیم .

مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به اینکه سطح علمی کارکنان باید به صورت مستمر به روز شود، اضافه کرد: باید تولید مقالات و بروشورهای علمی در مورد مسائلی همچون پلاسما، پلاکت و  حتی تولید مطلب برای آگاه سازی مردم در دستور کار به صورت جدی قرار بگیرد .

وی افزود: مسئولان همیشه باید در سیستم خود، ایده های خلاقانه داشته باشند چرا که کاری پایدار و ماندگار خواهد ماند که در پی خود تفکر جدید به همراه داشته باشد .

مدیرکل انتقال خون استان تهران در پایان صحبتهایش در این مراسم گفت: امیدواریم در دوره جدید بتوانیم با احیای کلاسهای روش تحقیق، بازبینی و بازنگری در برنامه های نوین آموزشی و جایگزینی یک آموزش قوی و اثرگذار در پیشبرد اهداف اداره کل موفق باشیم .

در ادامه این جلسه، دکتر اسماء خیراللهی سرپرست جدید واحد آموزش و پژوهش اداره کل انتقال خون استان تهران نیز ضمن تشکر از حسن اعتماد دکتر طباطبایی به ایشان تاکید کردند: تمام تلاش خود را در راستای تحقق خواسته های مد نظرتان به همراه همکارانم، به کار خواهیم گرفت .

بنا براین گزارش دکتر حمید رضا صابر سرپرست سابق اداره آموزش و پژهش نیز طی حکمی به عنوان مشاور مدیر کل انتقال خون استان تهران در امور فنی منصوب شد.


تعداد بازدید : 308

بازگشت           چاپ چاپ         
 
5.1.0.0
V5.1.0.0