يکشنبه, 27 آبان 1397

مدیر کل انتقال خون استان تهران در روز ملی اهدای خون خبر داد:
رشد 4 درصدی اهدای خون در پایتخت

مدیر کل انتقال خون استان تهران در روز ملی اهدای خون خبر داد:

رشد 4 درصدی اهدای خون در پایتخت

مدیر کل انتقال خون استان تهران خبرداد، اهدای خون در 4 ماهه نخست سال 1397 نسبت به سال گذشته 4 درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان تهران، دکتر سید مرتضی طباطبایی ضمن تبریک فرارسیدن نهم مرداد؛ روز ملی اهدای خون و 44 امین سالگرد تاسیس سازمان انتقال خون ایران اظهار کرد: در چهار ماهه نخست سالجاری 145 هزار و 271 نفر به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کرده و  117 هزار و 685 واحد خون اهدا شد.

وی افزود: این میزان اهدای خون در سال 1397 در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته نشان از رشد 4 درصدی اهدای خون در پایتخت دارد.

مدیر کل انتقال خون استان تهران گفت: در سال 1397 شاهد رشد 25 درصدی اهداکنندگانی هستیم که برای اولین بار اهدای خون را تجربه کردند که امیدواریم که این افراد با مراجعه مجدد تا پایان سال به اهداکننده مستمر تبدیل شوند.

وی با اشاره به نیاز روزافزون مراکز درمانی و ضرورت افزایش ظرفیت اهدای خون در استان تهران، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 10 مرکز اهدای خون به صورت تک شیفت از 8 صبح الی 3 عصر و همچنین سه مرکز جامع وصال، ستاری و تهرانپارس به صورت دو شیفت از 8 صبح الی 8 شب فعال هستند.

دکتر طباطبایی در ادامه تفاوت مراکز جامع اهدای خون در مقایسه با سایر مراکز را امکان اهدای پلاکت و پلاسما علاوه بر اهدای خون کامل عنوان کرد و افزود: در تلاش هستیم دو مرکز جامع اهدای خون شهرری و پل صدر نیز به زودی راه اندازی شوند.


نمایش تعداد بازدیدها : 221

بازگشت           چاپ چاپ