چهارشنبه, 25 مهر 1397

در مراسم روز جهانی اهداکنندگان خون مطرح شد:
مراجعه سالانه ۴۰۰ هزار تهرانی برای اهدای خون
سال گذشته 11هزار واحد پلاکت و پلاسما در تهران اهدا شد

در مراسم روز جهانی اهداکنندگان خون مطرح شد:

مراجعه سالانه ۴۰۰ هزار تهرانی برای اهدای خون

سال گذشته 11هزار واحد پلاکت و پلاسما در تهران اهدا شد

مدیر کل انتقال خون استان تهران در مراسم روز جهانی اهداکنندگان خون با اشاره به مراجعه سالانه 400 هزار نفر در پایتخت برای اهدای خون، گفت: سال گذشته 5 هزار واحد پلاکت و 6 هزار واحد پلاسما در تهران اهدا شد .

به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان تهران، دکترسیدمرتضی طباطبایی در مراسم روز جهانی اهداکنندگان خون اظهار کرد: کسانی که مایه حیات خود را بدون چشم‌داشت اهدا می‌کنند اجر بسیاری داشته چرا که این مسأله یک ارزش انسانی بوده و نوع‌دوستی به شمار می‌رود .

وی با بیان اینکه اهدای خون مستمر مورد توجه سازمان انتقال خون قرار دارد، گفت: سلامت خون در مستمر بودن اهدای آن است که خوشبختانه این آمار در تهران قابل توجه بوده و امیدواریم روز‌به‌روز افزایش یابد .

طباطبایی با اشاره به اینکه در سال 96، 400 هزار نفر جهت اهدای خون در پایتخت مراجعه کردند، گفت: 320 هزار نفر از این افراد موفق به اهدای خون شدند؛ همچنین 5 هزار واحد پلاکت و 6 هزار واحد پلاسما برای تولید داروهای مشتق از پلاسما در تهران اهدا شده است.

مدیر کل انتقال خون استان تهران ادامه داد: سال گذشته با همکاری شهرداری تهران و مجمع خیرین انتقال خون راه‌اندازی مراکز جامع اهدای خون مدنظر قرار گرفت که خوشبختانه دو مورد از این مراکز یکی دربزرگراه ستاری و دیگری در تهرانپارس بازگشایی شدند و دو مرکز شهرری و پل صدر نیز به زودی راه‌اندازی می شوند.

وی با بیان اینکه گسترش مراکز اهدای خون در سال 97 مدنظر است تا علاوه بر خدمت‌رسانی بهتر، در بحران‌ها دچار مشکل نشویم، خاطرنشان کرد: امیدوارم امسال آمار اهدای خون به دلیل نیاز بیماران و مراکز درمانی افزایش پیدا کند .


نمایش تعداد بازدیدها : 205

بازگشت           چاپ چاپ